Частые вопросы

З сезонним настанням холодів багато молодих мам починають часто задаватися головним питанням, як же одягнути свою дитину правильно і відповідно до погоди, адже для здоров’я зростаючого організму малюка корисні, щоденні прогулянки незалежно від погодних умов на вулиці.

У першу чергу, це залежить від нинішнього віку малюка. Малютки віком до року найчастіше засипають у колясках під час прогулянок, які необхідно надійно захистити від вітру за допомогою теплої ковдри і чохла. Старші діти, що навчилися самостійно пересуватися, вже витрачають під час прогулянок куди більше енергії, саме з цієї причини необхідно підбирати своєму малюкові одяг відповідно до його віком, застосовуючи наступні принципи.

Необхідно одягати свою дитину точно також як одягається сама мама. Важливо враховувати те, що при цьому в даному гардеробі їй повинно бути максимально комфортно. Вийшовши на вуличну прогулянку, необхідно періодично перевіряти, чи не холодно малятку, або не занадто він запарився в такому велика кількість одягу.

Весь одяг для прогулянок повинна бути у відповідності з поточними погодними умовами. До безпосереднього виходу на прогулянку необхідно об’єктивно оцінити стан погоди, виглянувши у вікно або вийшовши на балкон. Необхідно враховувати те, що холод відчувається в значно більшому ступені в умовах вітряної погоди, при температурі -6 з поривчастим вітром є ризик замерзнути набагато сильніша, ніж при -10 в умовах безвітряної погоди. Необхідно чітко орієнтуватися на це при плануванні виходу на вулицю.

Багато молоді батьки, надто стурбовані питанням, як одягати грудничка правильно, допускають грубу помилку, одягають на немовля багато шарів одягу, адже так вони ризикують викликати перегрів. Але батьки геть забувають про те, що малюки володіють підвищеною тепловіддачею і замерзнути можуть набагато рідше дорослих. Ніколи
не варто занадто кутати крихіток, адже це може стати причиною їх перегріву, що набагато небезпечніше застуди.

При одяганні однорічної дитини на вулицю в холодний зимовий період необхідно враховувати його індивідуальні особливості, адже один крихітка на холоді в змозі швидко замерзнути, а інший може навіть спітніти. При умовах безвітряної погоди з температурою -5 рекомендується використовувати наступний набір одягу:

— Футболочка з коротким рукавом;
— Тонкі колготки;
— Теплий вовняний светр під горло;
— Шапочка, утеплений комбінезон і рукавиці.

У випадку більш сильних морозів з поривчастим вітром можна натомість легкої футболки надіти кофтину з довгим рукавом, використовувати більш теплі колготи, поверх комбінезона пов’язати вовняний шарф.